Vyzkoušeno za Vás – Skype výuka

Vyzkoušeno za Vás – Skype výuka

Sdílejte

Jazykové vzdělávání připravuje žáky a studenty na aktivní život v současné multikulturní společnosti a vybavuje je nezbytnými komunikačními dovednostmi, ať už jsou samouci, navštěvují pomaturitní studium, firemní kurzy nebo klasické kurzy pro veřejnost.

Jazykové dovednosti jim umožní dorozumívat se v různých situacích v každodenním osobním i pracovním životě, a to nejen v psaném, ale i mluveném projevu. Znalostí jazyka si studenti osvojují další i další dovednosti, mezi které může patřit například získávání nových informací o světě, zejména tedy o konkrétní zemi, ve které se mluví jazykem, jenž studují.

V dnešní době, kdy studenti získávají své znalosti a informace především prostřednictvím moderních technologií – z internetu, online slovníků a publikací i dalších zdrojů, díky kterým rozšiřují své všeobecné dovednosti a znalosti. Tato forma studia je považována za velmi efektivní.

Vyzkoušeno za Vás – Skype výuka

S ohledem na nepřetržitě se vyvíjející komunikační média a technologie je budoucnost internetového vzdělávání téměř nevyhnutelná a podobných kurzů bude jistě přibývat. A kdoví, třeba za pár let i studenty Jazykové školy PELICAN navštěvující pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny budeme potkávat jen virtuálně a budeme posílat jazykové vlny přímo do jejich obýváků!

Zkrátka, jazyková výuka je stále víc a víc podporována moderními multimediálními výukovými programy, a vzhledem k tomu, že praxe je tady na místě mnohem více než teorie, zapojila se škola PELICAN do vzdělávacího projektu, který představuje možnosti využití programu Skype pro jazykovou výuku. Ocitli jsme se tak v centru dění zajímavého projektu, který nás obohatil o zajímavou výukovou metodu a rozšířil naše obzory týkající se možností jazykového vzdělávání. Pojďte se s námi krátce podívat, jaké výhody a možnosti nám Skype ve spojení se studiem (nejen jazyků) nabízí!

Co je to vůbec Skype?

Skype je počítačový program, který umožňuje telefonické spojení prostřednictvím počítače a internetového připojení. Hovory mezi uživateli jsou přitom zcela zdarma. Skype umožňuje kromě klasického telefonování taky možnost videohovoru a využití textového okna. Nespornou výhodou je možnost skupinových hovorů a chatů.

Vyzkoušeno za Vás – Skype výuka

Skype výuka

Kurzy cizích jazyků probíhajících prostřednictvím internetu jsou určeny zejména pro firemní vzdělávání. Způsob výuky pomocí internetu šetří firmám a zaměstnancům čas nutný k dojíždění za běžnými kurzy do jazykové školy, a tím pádem šetří i náklady spojené s jazykovým kurzem.

Výhody studia jazyka prostřednictvím programu Skype:

  • úspora času
  • výuka v pohodlí kanceláře nebo domova
  • okamžitá zpětná vazba
  • možnost simulace telefonních hovorů a videohovorů
  • procvičení a zdokonalení psaného i mluveného projevu

Ať program Skype jenom nevychvalujeme, musíme taky zdůraznit nezbytné podmínky, aby výuka mohla skutečně fungovat. Před samotným začátkem výuky je nutné podniknout několik kroků, které zajistí hladký a bezproblémový průběh kurzu.

Nezbytné je zejména zajištění kvalitního připojení k internetu. Věřte nám, že nechcete svůj kurz němčiny absolvovat při nestabilním připojení, lektora neslyšet nebo se zaseknout u každého slova. Další podmínkou je program Skype nainstalovat do svého počítače a pořídit si sluchátka či reproduktory a mikrofon. A výuka může začít!

Co říci závěrem?

Jazykové kurzy uskutečněné prostřednictvím programu Skype umožňují studentům všestranně procvičit jazykové dovednosti a poskytují studentům přípravu nejen pro profesní, ale i pro běžný život. Práce s internetem zvyšuje ITC gramotnost a učí studenty kombinovat více internetových nástrojů.

Jak již bylo řečeno, zejména pro firemní kurzy angličtiny a dalších jazyků přináší využití programu Skype nesporné výhody. Pro zaměstnavatele je důležité, aby si jeho zaměstnanci osvojili cizí jazyk, díky výuce prostřednictvím Skype společnost šetří jak čas, tak úspory vynaložené za dopravu zaměstnanců do jazykové školy i za pronájem prostorů. Dalším nesporným bonusem je možnost propojení několika poboček.

Chceš se dozvědět více o naší účasti na projektech, vyzkoušet si výuku Skype nebo prostě jen začít studovat angličtinu? Navštiv webové stránky školy PELICAN nebo se za námi zastav do kanceláře. Sídlíme v samotném centru Brna!

Tvůj PELICAN!

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ