Tipy a triky pro spokojený vztah

Tipy a triky pro spokojený vztah

Sdílejte
Vztah

Tipy a triky pro spokojený vztah

V dnešní uspěchané době není jednoduché si jen tak někoho najít, pro některé workoholiky je to přímo nadlidský výkon, ale pokud už se nám něco takového konečně podaří, je nutné, aby se na vztahu pracovalo od samého začátku. Důležité je, aby se na tom podíleli oba partneři rovným dílem, pokud by byla snaha jen jednostranná, je takové soužití předem odsouzeno k zániku.

Partnerská komunikace

Žádný učený z nebe nespadl a v tomhle případě to platí dvojnásob. Nepočítejte s tím, že má Váš protějšek jasnovidecké schopnosti. Základem fungujícího vztahu je umět s partnerem mluvit, o přáních, touhách, ale i o Vašich či jeho problémech. Odnaučte se chlapům nadávat, že Vás nechápou, když jim nic neřeknete. Naučte se jasně a hlavně stručně vyjádřit svá přání a požadavky, ať Váš protějšek ví, na čem jste, a může pro Vás udělat, co po něm chcete. Muži jsou většinou radši, když je jeho žena odhodlaná a je schopná jednat rovnou a přímo, slabost je spíše odrazuje. Vynechejte zbytečné srdceryvné výlevy a zdlouhavé řeči kolem, a uvidíte, že Vám bude partner naslouchat spíš, než kdybyste mu dělala hysterické scény.

Vzhled a péče sama o sebe

Není pravdou, že by každého muže zajímal pouze Váš vzhled, je spousta takových, kteří vedle vzhledu, hledí i na ženského ducha. Hlavní je, abyste se nestala emocionálně závislá na svém protějšku. Musíte být vyrovnaná a mít pozitivní vztah sama se sebou. To, že jste si našla partnera, hned neznamená, že se vzdáte celého svého dosavadního stylu života a budete jen s ním. Za prvé by o to ani nestál, mít Vás neustále za zády a za druhé bude rád, když budete vyvíjet stejné aktivity, jako předtím, než Vás poznal. Věnujte svůj čas kamarádkám, zajděte si do fitness centra, skočte na manikúru a pedikúru, ke kadeřnici, věnujte se svým koníčkům (kolo, tenis, squash, bowling atd.). Tím, že budete sama sebou, uvidí Váš partner, že jste si zachovala svou vlastní cenu a důstojnost a nebude mít důvod o Vás pochybovat.

Společné zájmy

Máte každý svoje koníčky a Vás štve, že s Vámi partner netráví tolik času. Pak přestaňte kritizovat jeho koníčky, které Vás nebaví, a zkuste si najít něco, co bude bavit Vás oba, a o čem si budete moci i povídat ještě za dlouhou dobu. Chodíval dřív lyžovat nebo bruslit? Zkuste to také a uvidíte, jak to vztahu prospěje, společné aktivity pomáhají dobrému rozvoji Vašeho soužití.

Mateřský instinkt

Nikdy za žádných okolností se nesnažte být jako jeho matka. Ať Vás ani nenapadne mu nosit všechno až pod nos, denně vyvářet jeho oblíbená jídla a snažit se ho zachraňovat před ostatními. To muži ze srdce nenávidí a dokážete je tím natolik otrávit, že svůj vztah můžete zlikvidovat ještě dřív, než se vůbec stačil rozvinout.

Nechtějte ho změnit

Z bodláku růži neuděláte, a to samé platí ve vztahu. Pro spokojený vztah je důležité, aby vám vyhovovaly partnerovi vlastnosti, pokud tomu tak není, raději to skončete hned na začátku. Mít vztah znamená, žít s jeho pozitivní i negativní stránkou. Neřešte kdejakou drobnost, na těch nezáleží, ale pokud Vám vadí, že je třeba nadutý, sprostý či laxní, nechte ho jít dál, pokud Vám to nevadí, musíte jeho vlastnosti přijmout se vším všudy i do budoucna a nestěžovat si nebo ho chtít později měnit.

Emoce a finance

Neustálé dotazování na to, jestli Vás má rád, otráví muže natolik, že Vás vymění za jiný model při první příležitosti. Přehnané emoce vztahu nesvědčí. Jestli jste doma u maminky byla zvyklá trucovat, nebo hrát hloupou či naivní, abyste něčeho dosáhla, u muže to neplatí. Partner si Vás bude vážit jen tehdy, když nebudete mít potřebu vytvářet zbytečné scény (jako přehnaný pláč či vydírání, že si něco uděláte a podobně). Zároveň se snažte, abyste byla schopna vydělat si své vlastní peníze a nečekat, až Vám partner nějaké dá. Parner musí vidět, že i Vy máte snahu pro vztah něco udělat, včetně sehnání peněz, aniž byste čekala, že všechno oddře on a vyplatí vám, co vydělal.

Mějte se na pozoru

Ve chvíli, kdy se začnou partnerovi zvyky měnit, byste měla zpozornět. Začal chodit později z práce, je mu jedno co se Vám děje, nemá zájem o sex? Je to známka, že se ve Vašem vztahu něco děje. Není nutné mu ihned začít vyčítat, že je Vám nevěrný, a proto se změnil. Mnohdy může mít Váš partner starosti v práci, nebo mu vadí něco, co děláte. Zachovejte chladnou hlavu a v klidu si s ním promluvte o tom, proč ta změna nastala a jak je možné jí změnit. Vyvarujte se toho, abyste na něj ihned zaútočila, nic se nedozvíte a s Vaším soužitím to půjde z kopce.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ