Péče o vlasy v zimě

Péče o vlasy v zimě

Sdílejte
Péče o vlasy v zimě

Péče o vlasy v zimě

Zima je pro naše vlasy snad nejhorším obdobím v roce. Dostávají totiž nejvíce zabrat. Pokožka vlasů se vysušuje, vlasy jsou nepoddajné, více se mastí, lámou se a jsou zesláblé. Změny teplot, tzn. Přechody mezi vytopenými prostory budov a mrazivým počasím venku, spolu s nošením různých pokrývek hlavy, jsou pro ně utrpením.

Jestli chceme pro své vlasy udělat něco zásadního, a co nejvíce je posílit, je nutné ze všeho nejdřív změnit či spíše obohatit náš mdlý jídelníček. Důležité je doplňovat potřebné minerální látky (jód, zinek, železo, křemík a měď) a vitamíny (A, B a E). Pokud má naše tělo některé látky nedostatek, jsou to právě vlasy, odkud tyto látky začne čerpat ze všeho nejdřív. Ty začnou vypadat nezdravě a jejich stav se zhoršuje.

Co konzumovat?

  • Vitamín A – ten získáte z melounů, paprik, broskví, mrkve či brokolice
  • Vitamín E – na ten stačí zelená zelenina a rostlinné oleje
  • Vitamín B – najdete ho v sóji, ovesných vločkách a také v otrubách

Minerální látky (včetně síry) doplníte konzumací vnitřností, červeného masa, vajec, drůbeže či ryb. Kupříkladu křemík, je nejvíce obsažen v ovocných slupkách (hrozny, jablka), také v česneku a mateří kašičce.

K pestřejšímu jídelníčku je dobré přidat bylinkové koupele, třeba lipový květ či šalvěj, brunetkám např. vyhovuje odvar z kopřivy, pro světlovlásky je naopak vhodný heřmánek. Stačí uvařit, nechat vychladit a vlasy přelít. Již neomývejte, pouze nechte uschnout. Vlasy budou vypadat zdravěji, zářivěji a lesklejší.

www.krasa.cz/vlasy

Dopřejte svým vlasům také zábaly, ať už z kokosového či olivového oleje. Kokosový olej naneste na suché vlasy, nechte ho tam aspoň hodinku působit, pak vlasy promněte, naneste šampon a opláchněte. Olivový olej vmasírujte do vlasů, přikryjte igelitovým sáčkem či rouškou, dejte na igelit ručník a nechte 15 – 20 minut působit, nakonec pečlivě umyjte. Kdo má mastné vlasy, může k olivovému oleji vymačkat 1 citron, promíchat a aplikovat stejným způsobem. Když smícháte 1 žloutek, 1 větší banán a 6 lžic olivového oleje, získáte masku na lámavé vlasy. Šťáva z cibule (nejlépe žluté) zmírní padání vlasů, stačí jí pravidelně vmasírovat do pokožky hlavy.

Vedle masek, je důležitá i správná vlasová kosmetika – šampony, kondicionéry, případně tužidlo, vlasové sérum a lak na vlasy. Statické elektřině po sundání čepice zabráníte lakem na vlasy, který aplikujete předtím, než si nasadíte čepici. Pokud se Vám vlasy od laku pod čepicí slepují či splihnou, nebo čepici ani nenosíte, na lak zapomeňte, místo něj zkuste raději tužidlo na objem.

Večer můžete vlasům dopřát pár kapiček pečujícího oleje, aby byly poddajnější a vzhledově lepší. Je-li to možné, ani v zimě vlasy zbytečně nefénujte, vynechejte také žehličku na vlasy a barvení. Snažte se používat vlasovou kosmetiku na přírodní bázi, kde nebývá tolik chemikálií, Vaše vlasy Vám za to poděkují.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ