Němčina – jazyk velkých básníků

Němčina – jazyk velkých básníků

Sdílejte

Přestože už jsou prázdniny dávno za námi, Jazyková škola PELICAN do svých řad stále vítá studenty, kteří by se rádi zapojili do programu pomaturitní angličtina nebo němčina. Právě německý jazyk v dnešním článku chceme představit jak jazyk, kterému stojí za to dát šanci. Tak si pojď přečíst několik důvodů, proč studovat němčinu a utíkej se zapsat do jazykové školy PELICAN! Těšíme se na Tebe!

Němčina – jazyk velkých básníků

  • Když se řekne německý jazyk…

… spousta z nás si vybaví rozlehlé Německo. Berlín, auta BMW, Opel a pivo a slavný October festMimo tuto evropskou velmoc je však němčina úředním jazykem taky Lichtenštejnska, Belgie, Švýcarska a Nizozemí. Že ji tedy jinde než u našich sousedů nevyužiješ, to se bát nemusíš!

  • Cestování

Spolu s geografickým rozšířením tohoto jazyka souvisí i možnost cestování. Přestože by leckdo mohl namítnout, že německojazyčné země nejsou úplně obvyklou destinací, kterou čeští turisté vyhledávají, ti, kteří některou z těchto zemí navštívili, by mohli potvrdit, že je to obrovská chyba. Nádherná města, zámky jako z pohádky nebo třeba rakouské Alpy. Kdo by se taky nechtěl podívat do švýcarských národních parků? Kurzy němčiny jsou Tvojí jistotou, že se na svých cestách neztratíš a bez problémů se domluvíš!

  • Blízkost

Kdo už do styku s němčinou někdy přišel, jistě si povšiml jistých podobností. To souvisí zejména s dlouhou společnou historií, kterou s tímto jazykem máme. Až příště pojedeš autem a začneš blikat blinkrem, budeš už vědět, odkud toto slovo pochází! A co ten fešák, kterého pouštíš na přechodu, není náhodou taky německého původu? Pomaturitní studium němčiny Ti dá odpověď taky na tuto otázku! J

  • Jazyk vědy i jazyk kolem nás

Hned po angličtině je němčina jazyk, ve kterém se ročně zveřejní nejvíce odborných publikací a časopiseckých příspěvků.Jestliže chceš jednou sledovat novinky ve svém oboru mezi prvními, máš pádný důvod, proč se němčinu začít učit! Na němčinu však narazíš nejenom ve vědních oborech. Jak jistě víš, naše republika sdílí hranice se dvěma státy, ve kterých se německy hovoří. Není tedy ojedinělé, že k nám sem tam nějaký turista či zabloudilec z Německa zavítá. Chceš mu umět správně v jeho rodné řeči poradit, jak se dostane na Špilberk? Začni navštěvovat pomaturitní studium!

  • Literatura a její originální znění

Německý jazyk je jazyk básníků. Právě kurzy němčiny jsou pak důležitým krokem k tomu, jak si přečíst velká díla německy píšících autorů v originále. Jestli pak budeš sedět v parku s Kafkou nebo Schillerem, to už je čistě na Tobě!

  • Krok k lepšímu zaměstnání

V naší republice je nespočet firem, které využívají němčinu při komunikaci se zahraničními trhy. Naučit se německy je tedy skvělou položkou do Tvého životopisu, může Ti totiž otevřít dveře k zajímavému a dobře ohodnocenému zaměstnání.

Němčina – jazyk velkých básníků

Tak ještě jednou. Ano, víme, že angličtina je velmi důležitá a její znalost je v dnešní době považována za samozřejmost. Pomaturitní studium angličtiny nemá nouzi o studenty, a to je samozřejmě v pořádku.

Právě to ale může být důvod, zkusit něco jiného a odlišit se. Skvělou zprávou je, že pokud u PELICANa začneš studovat němčinu, získáš klasický kurz angličtiny zdarma. Můžeš tak zdokonalovat oba jazyky! Tak nad čím ještě přemýšlíš? J

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ