Je sperma zdravé? Polykat či ne?

Je sperma zdravé? Polykat či ne?

Sdílejte
Sperma - polykat?

Je sperma zdravé? Polykat či ne?

Nedávno jsem narazila na velice zajímavou internetovou diskuzi, kde ženy ve věku 18 – 40 let řešily, zda je sperma zdravé, jestli je lepší ho polykat nebo radši vyplivnout.

Pro někoho může být takové téma k diskuzi pohoršující, ale věřte, že je to téma oblíbené a často vyhledávané. Ostatně, každého z nás vždy zajímá, zda to co dělá, nemá negativní vliv na jeho zdraví. V tomto případě můžete být v klidu.

Co říkají odborníci

Zástupce silnějšího pohlaví jistě potěší nedávné zjištění týmu vědců z USA, působícího na Newyorské univerzitě, podle kterého je mužské sperma (ejakulát) nejen bohaté na vitaminy a minerály, ale také látky, jež působí proti stárnutí. Zároveň je to účinné antidepresivum, čímž ženě prospívá i po duševní stránce.

Většina mužů si libuje v tom, když žena ochotně polyká jejich elixír života. Ne každá tomu vždy přijde na chuť, někomu se zdá, že má sperma hořkou chuť, spoustě žen se z toho dokonce zvedá žaludek, některým citlivějším už jen z té představy, že by měly něco takového spolknout.

Jsou ženy, které to milují, bez ohledu na to, jakou chuť ejakulát zrovna má, polykají ho vždy. Jiné ho sice nemusí, ale přemůžou se, aby udělaly partnerovi radost, no a pak tu máme ty, které by ho nepolkly, ani kdyby je někdo mučil.

Zdravé látky

Když už se ženy přece jen rozhodnout pro polykání sperma, jistě je potěší zjištění, že ejakulát obsahuje i látky, jež blahodárně působí na jejich organismu. Je to zinek, hořčík, vápník, sodík, kreatin, cukry, vitamin C a bílkoviny. Dokonce v něm nedávno zjistili i přítomnost nepatrného množství zlata.

Proti stárnutí a omlazení buněk je tu spermidin, jehož množství klesá s přibývajícím věkem.

Vylepšete jeho chuť

Stává se, že díky partnerovu jídelníčku a některým zlozvykům, mívá sperma zvláštní až nepříjemnou chuť. Stačí však změna stravy, sem tam vynechat nějaký zaběhlý zlozvyk a orální sex si užijí oba partneři stejnou mírou. Hlavně musí muž své partnerce chutnat.

Čeho by se měl vyvarovat?

 • Alkohol a cigarety (sperma po nich má nepříjemnou chuť)
 • Česnek, cibule, káva, ostré a kořeněné pokrmy (v tomto případě bude sperma hořké)
 • Červené maso (po něm chutná ejakulát slaně)
 • Obiloviny a rýže (těm se vyhněte na 100%, po nich má totiž sperma příchuť jako hniloba)
 • Chřest (po něm je žluklá chuť)

Je důležité zařadit takové potraviny, které chuť Vašeho partnera vylepší a zpříjemní. Nic nefunguje lépe než ovoce. Čím chutnější ovoce, tím lepší chuť sperma. Borůvky, jablka, banány, pomeranče a hlavně ananas. Ten pročistí zároveň i celý organismus. Stačí pít jen ananasovou šťávu, pokud nechcete jíst celý plod.

Vedle ovoce zkuste také skořici, které svou chuť spolehlivě přenese do ejakulátu. Jediná špetka už má velký vliv, ale pravidelná konzumace bude pro každou partnerku potěšením. Stejnou službu prokážou i obyčejné brambory, citron a peprmint.

Na závěr trochu zajímavé matematiky

 • 48 hodin před orgasmem nejezte aromatické (kořeněné) potraviny
 • 45 – 50 km/h – průměrná rychlost ejakulace
 • 7200 krát – to je průměrný počet ejakulací za celý mužův život
 • 62 litrů – přibližně tolik sperma muž vyprodukuje za celý svůj život
 • 300 milionů – to je přibližný počet spermií, které zůstanou po jedné ejakulaci zcela nevyužity
 • 7 kalorií – přesně tolik obsahuje jedna jediná lžička ejakulátu
 • 55 kalorií – celkový počet po jednom mužově vyvrcholení
 • 75 dní – tak dlouho zraje každá spermie
 • 30% – přesně tolik žen si na mužově sperma pochutná a rádo ho polyká

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ