Hodinky – Jak správně vybrat?

Hodinky – Jak správně vybrat?

Sdílejte
Hodinky

Jak si vybrat ty nejlepší hodinky?

V posledních letech se stalo moderní, sledovat čas na našich mobilních telefonech, protože bez nich neuděláme ani krok. Bez ohledu na to, jestli je to obyčejný tlačítkový mobil či chytrý telefon, neustále sledujeme displej, jestli nám někdo nenapsal, jestli nám nepřišel email, a přitom hodinky, přestože v poslední době se na našich rukách příliš neobjevují, jsou stále vítaným a velice elegantním módním doplňkem.

Klasické náramkové hodinky mají stále na trhu své místo, ať ty levnější verze, tak luxusní, které nás mohou vyjít i na několik tisíc, obzvlášť, jsou-li vyrobené v limitované edici k nějaké příležitosti. Nejsou jen módní, jsou také praktickou pomůckou při sportování či výhodná finanční investice. Je vždy důležité vybrat ty správné, aby nám dlouho vydržely a dobře sloužily, a my tak byli spokojení.

Hodinky - Jak správně vybrat?

Co je při nákupu nejdůležitější?

Kam je budete nosit? To je základní kámen při nákupu hodinek. Zcela jistě si nevezmete luxusní hodinky, když si půjdete zaběhat do parku či zajezdit na kole, a zase naopak sportovní hodinky nevezmete na ruku, když se chystáte třeba do divadla či na firemní večírek.

Základní typy hodinek

  • sportovní
  • společenské
  • univerzální

Dělení náramkových hodinek

Není problém se při nákupu poradit s prodávajícím, který by Vám vždy měl podat naprosto vyčerpávající informace ke každému typu hodinek, ať už jsou mechanické či digitální. Vždy by to měl být odborník na slovo vzatý, neboť hodinky jsou velice specifické zboží a není to jako prodávat housky v supermarketu.

Pokud si nejste tímto odborníkem, až tak úplně jistí, zkuste si základní faktory pohlídat vy sami. Sestavili jsme pro Vás takový malý tahák, na co si dát při nákupu pozor, čeho si všímat a podobně, určitě se Vám to bude hodit.

Na co se zaměřit při nákupu hodinek

  • strojek – nejčastěji používaným strojkem v běžných náramkových hodinkách je quartzový, který je poháněn baterií. Je vysoce spolehlivý a nenáročný na údržbu. Pokud si chcete koupit kvalitnější typ, tam už jsou většinou samonatahovací mechanické strojky, které jsou velmi oblíbené a precizní.
  • sklíčko – vždy si všímejte, jestli nemají hodinky poškrábané sklo. Většinou už bývají opatřený nějakou ochranou proti poškrábání, avšak nemusí tomu tak být u všech typů (zejména u těch levnějších). Co se materiálů týká, nejběžnější je minerální sklo, u luxusnějších a tím pádem dražších hodinek se používá safírové sklo, které je maximálně odolné proti jakémukoliv poškození.
  • řemínek – materiál je velice důležitý, nejen kvůli eleganci a estetičnosti, ale zejména z důvodu praktičnosti. Každý řemínek má jinou životnost. Existuje celá řada materiálů, které se na výrobu používají, mezi levnější verze patří ty plastové a textilní, luxusní hodinky mívají většinou řemínky kovové. Rozhodně je z čeho vybírat.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ