Jak dobře koupit herní notebook

Jak dobře koupit herní notebook

Sdílejte
Office workplace with open laptop mockup tablet computer and smartphone on the wooden desk. For design presentation or portfolio. All devices in full focus.

Chcete investovat do kvalitního herního notebooku? Na trhu existuje opravdu velké množství různých možností, což může být celkem matoucí. Ovšem s drobným plánováním a zamyšlením se nad tím, co od notebooku čekáte, se tento výběr může o něco zúžit.

Ať už má notebook na hry zvládnout nejnovější herní pecky nebo zůstat, co nejdéle online při cestování začnete hledat notebook s mnohem lepší představou. A právě tomuto zúžení výběru se věnuje tento článek.

Jak dobře koupit herní notebook

Krok č. 1: Určete si své potřeby

Když se rozhodujete, jaký notebook koupíte, je třeba začít úvahou o jeho hlavním použití. Potřebujete herní notebook nebo hledáte obecně výkonný notebook i pro grafiku či náročnější výpočetní operace?

Nastavte si rozpočet. Určitě je dobré mít aspoň rámcovou představu kolik chcete do herního notebooku investovat. Pokud zvažujete např. iMac, uvědomte si, že cena bude nesrovnatelně vyšší než u srovnatelného notebooku s Windows nebo Linuxem.

Bude vaší hlavní činností na notebooku hraní her? Nebo potřebujete mít možnost občas editovat video nebo používat bez omezení Photoshop? Podívejte se níže na některé kategorie uživatelů.

Pracující profesionálové

První kategorií jsou pracující profesionálové. Nejčastěji je uvidíte, jak pracují na notebooku ve vlaku, v autě nebo vždy, když mají chvíli času. Notebook určený pro tuto skupinu musí být štíhlý a málo vážit. Zároveň musí zvládnout bez problémů všechny aplikace Office i špičkové databázové aplikace.

Umělci

Druhou kategorií uživatelů jsou fotografové a umělci. Potřebují notebook, který dokáže zpracovat jejich kresby, design a fotografie ve vysokém rozlišení. U procesoru se v tomto případě držte minimálně na modelu Intel i3 a co se týče paměti RAM snažte se dostat za své peníze, co nejvyšší hodnotu. Minimálně počítejte s 8 GB RAM.

Hráči

Jestliže jste plnokrevný gamer a kupujete herní notebook, pak určitě neberte modely s integrovanou grafickou kartou. Vyhněte se dotykovým displejům, které jsou drahé a rychleji vybíjejí baterie. Co se týče velikosti displeje 14–15 palcový je lépe přenosný než 17–18 palcový, který se hůře přenáší.

U herního notebooku investujte i do rychlého disku SSD a pokud se vám podaří získat model s procesorem Intel Core i7-6700HQ, grafiku GPU Nvidia GeForce GTX 1060 a port HDMI 1.3 pak si můžete užít i virtuální realitu v systémech s Oculus Rift nebo HTC Vive.

Jak dobře koupit herní notebook

Jak se dostat k takto výkonnému hernímu notebooku levněji?

Jednoduše. Při své výběru se podívejte i na nabídku repasovaných herních notebooků. Repasovaný notebook neznamená, že jde o špatný či poškozený notebook. Ve většině případů jde o notebooky, které byly používány velmi krátce.

Zároveň jde o výkonnější modely, které jsou díky zařazení mezi repasované notebooky s výraznou slevou. Ve srovnání s nákupem zcela nového herního notebooku můžete ušetřit i 40 % jeho ceny při nákupu repasovaného modelu.

U repasovaných notebooků je samozřejmostí i záruka na 12 měsíců a jistota, že notebook prošel náročným testováním a výměnou všech poškozených dílů za nové. Mezi jednoho z tradičních prodejců repasovaných herních notebooků patří společnost inComputer.cz

Správný operační systém

Při nákupu herního notebooku už je obvykle operační systém instalovaný. Později jej můžete změnit až samozřejmě na situaci, kdy chcete instalovat systém Mac OS X na notebook, který není Mac, apod.

Zvažte, jaké programy budete používat a používáte. Programy či hry, které chcete používat či hrát mají výrazný vliv na zvolený operační systém. Informace najdete většinou na stránkách daného programu či hry.

Zvažte vhodný model notebooku

Existují čtyři hlavní kategorie notebooků, které jsou založené na velikosti: netbook, standard, hybridní notebook / tablet a ultrabook.

Netbook

Jedná se o nejmenší dostupný notebook, co se týče velikosti. Ideální je pro časté cestovatele, protože má nízkou hmotnost. Je to samozřejmě na úkor slabšího výkonu, takže jako s herním notebookem se s ním nedá počítat.

Jak dobře koupit herní notebook

Standardní notebook

Je vhodný pro skoro každé použití včetně hraní. Má většinou displej o úhlopříčce 14 – 15,6 palců a se správným hardwarem jej můžete používat i pro hraní her. Tento typ notebooku má menší výdrž na baterii než netbook a je samozřejmě i těžší.

Hybridní notebook /tablet

Má většinou dotykovou obrazovku a v mnoha případech i odnímatelnou klávesnici. Jsou menší než standardní notebooky a obecně také nedosahují takového výkonu. Pro hraní her nejsou vhodné, pokud vám tedy nestačí hraní nějakých základních her, které toho moc nepotřebují.

Ultrabook

S ohledem na velikost jde o největší typ notebooku, a proto je také velmi výkonný a lze na něm hrát i nejnovější hry. Nevýhodou je menší výdrž baterie a samozřejmě vyšší cena. Pokud však budete hrát se zapojeným zdrojem tak baterie není rozhodující. Hlavní devizou je možnost hraní her i na cestách, kdy si ho můžete vzít s sebou.

Závěr

Pokud zvažujete nákup herního notebooku, doporučujeme zaměřit se na notebooky z kategorie standard a ultrabook. Velký výběr repasovaných notebooků na hry najdete na stránkách www.incomputer.cz , kde nejsou neobvyklé slevy až 50 % a samozřejmě na vše doprava Zdarma!

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ