Čokoládová rozkoš aneb afrodiziakum z kakaa

Čokoládová rozkoš aneb afrodiziakum z kakaa

Sdílejte
Čokoláda

Čokoládová rozkoš

Čokoláda, už to slovo samotné nás dokáže vzrušit víc než výpis z bankovního účtu, ostatně nám rozhodně přinese i větší radost. Již v dobách Ludvíka XIII., krále Francie, se tato pochoutka, byť v té době pouze v tekuté podobě, neboť první tabulková čokoláda vznikla až v 19. století, těšila velké oblibě nejen u obyvatel Francie, ale u samotné královny, jíž se tehdy stala španělská infantka Anna Rakouská. Dokonce i za vlády Marie Terezie byla čokoláda oblíbená, ona sama darovala jako zásnubní dar Ludvíku XIV. právě čokoládu. Historici dokonce tvrdí, že slavný milovník Casanova denně vypil 4 čokoládové nápoje, aby dosahoval lepších výkonů.

Významným a velice důležitým dnem v kalendáři se pro čokoládu stalo 13. září. Na toto datum totiž připadá Mezinárodní den čokolády. Umíte si představit krásnější, zajímavější a slavnostnější událost, než je konzumace této po celém světě milované pochoutky? Celý den tak můžete mlsat, ochutnávat různé příchutě a druhy, a ještě tím vlastně vzdáte hold oslavenkyni v její důležitý den.

Tabulka pro zdraví

MDČ ale není jen o tom, že do sebe celý den cpete sladkosti, je plný důležitých informací, dozvíte se např., jak nám čokoláda pomáhá i po stránce zdravotní. Působí totiž blahodárně na srdce a mozek, zbavuje nás stresu a depresí, a ještě je skvělou pomocnicí při hubnutí.

Podle nejnovějších statistik připadá na každého z nás ročně 6 kg snědené čokolády, ale proti Švýcarům jsme břídilové, u nich je totiž roční spotřeba čokolády na 1 osobu 12,5 kg. Patří jim tak prvenství v Evropě mezi čokoholiky. Mezi ty nejvyhledávanější příchutě se odjakživa řadí oříšková a mléčná, avšak pozadu nezůstává ani hořká, zejména ty druhy, které obsahují hodně kakaa (70% a víc). Právě tato čokoláda s vyšším obsahem působí nejvíce příznivě na naše zdraví.

Čokoláda a mozek

V současnosti se vědci předhánějí, aby nám co nejvíce přiblížili pozitiva, která čokoláda přináší. Konzumace kvalitní čokolády prokrví mozek a podpoří paměť, aspoň to tvrdí američtí vědci. Víc než hodina aerobiku, je prý lepší kousek hořké čokolády. Díky ní si také budete více pamatovat a zlepší se Vaše schopnost pro bystřejší reakce. Podlé Švédů zase dokáže snížit riziko cévní mozkové příhody, zjistili tak, že u žen, které si čokoládu dopřávají pravidelně, se riziko CMP snížilo až pětkrát, oproti těm co jí nekonzumují. Vše se děje díky flavoidům, což je druh polyfenolů, které umí snižovat krevní tlak. Na srdce zase pomáhá hořčí, který v čokoládě také je. Vědci spočítali, že aby vše správně fungovalo, musí každá žena sníst minimálně 6,6 dkg čokolády každý týden, samozřejmě, že se nic nestane, když sní i víc.

Sex nebo čokoláda

Tak tuhle otázku si už někdy určitě položil každý z nás. Upřímně, než se otravovat nudným průměrným sexem, je lepší si dát pořádný kus čokolády. Odborníci říkají, že po jejím snědení zažijete ještě větší slast než po orgasmu, a dokážete si jí uchovat čtyřikrát delší dobu, než když se budete třeba jen vášnivě líbat. Za pocit slasti a štěstí můžete poděkovat hormonům dopamin a serotonin (tomu se říká hormon štěstí). Mezi ženami jsou tyto výzkumy běžné. Třeba v Irsku průzkum u žen zjistil, že celých 80%, by dalo opravdu dobré a kvalitní čokoládě, klidně přednost před sexem.

Nemusíte samozřejmě sex vyměnit za čokoládu, ale intimní život si s ní rozhodně okořeňte jak je libo. Ostatně aminokyselina Arginin, kterou také čokoláda obsahuje, je označována za přírodní Viagru. Díky čokoládě se zvýší chuť na sex a intimní chvilky si prožijete mnohem intenzivněji. Pokud si chcete se svým partnerem okořenit i orální sex, zkuste třeba aplikovat vlažnou čokoládovou polevu a uvidíte, jak Vám partner zachutná a jak moc si vychutná Vaší pozornost. Partnerův nástroj není jediné místo, kde můžete čokoládu použít, fantazii se meze nekladou a vy si tak své intimní chvilky můžete zpříjemnit dle vlastního užívání a použít na sebe čokoládu navzájem, uvidíte, jak to Váš vztah zpestří.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ