Bojujte proti jizvám – jak?

Bojujte proti jizvám – jak?

Sdílejte
Fresh woman cleaning her face with sponge

Toužíte po dokonalé kráse? Může ji zhatit několik problémů. A mezi takové patří jizvy. Jsou situace, kdy se jim v podstatě nelze vyhnout. Nemusí vznikat jenom z důvodu požadavku kosmetického zákroku, jelikož jizvy mohou být spojené i s nutností zákroku zdravotního. Ať už je ten hlavní důvod jakýkoliv, vždy je dobré vědět, jak proti jizvám nejlépe bojovat. Na několik společných cest se podíváme.

Začněte masírovat

Jakmile lékař dovolí jizvu masírovat, ihned s tím začněte. Jde o postup, který je nejenom velmi osvědčený, ale platí u něho i to, že čím je provedený dříve, tím pochopitelně lépe. Pozor ale na příliš brzké masírování, které by mohlo znamenat, že jizva praskne. Skutečně čekejte až na povolení lékaře.

Důvodem, proč masírování jizev pomáhá, je rozhodně fakt, že jemný tlak dokáže podpořit prokrvování dané oblasti. Tím, jak krev daným místem proudí, se zvyšuje primárně samotné pružnost, stejně jako může být rána lépe vyživována. Výsledek může přinést skutečně výraznou eliminaci jakkoliv velké jizvy. A jak jizvu správně masírovat? Držte se třech hlavních bodů, které zmíníme nyní:

  • Masírujte jizvu i její okolí
  • Používejte pravidelné krouživé pohyby
  • Masírujte výhradně polštářky prstů

Používejte dostupné kosmetické produkty

Další cestou, jak si poradit s jizvami, je použití různých kosmetických produktů. Ve většině případů se jedná o krémy, které mají unikátní složení, díky kterému skutečně může dojít k tomu, že jizva postupně zmizí. Jedná se hlavně o přípravky, které díky svému složení dokážou vyhladit vaši pokožku. Jsou využívány hlavně na vrásky, ale kromě nich si umí poradit i s jizvou. Protože kůže v daném místě bude hladší, jizva tak bude méně viditelná.

A jak je to s jejich použitím? Platí zde jednoduché pravidlo. Čím častěji budete krém používat, tím lépe. Ideální je, když jeho aplikaci spojíte s výše popisovanou masáží. Takto nejenom zajistíte prokrvení jizvy a okolí, ale zajistíte také to, že dojde k lepšímu vstřebání účinných látek. A co když v tuto chvíli nemáte žádný speciální krém k dispozici? Použijte jakýkoliv jiný, který alespoň hydratuje a jizvu a okolí dobře promastí. A když ani ten nemáte, vezměte v kuchyni kvalitní olej, nebo třeba i sádlo.

Pomoci mohou i na první pohled běžné potraviny

Jak jsme výše uvedli, pomocníky s bojem proti jizvám můžete skutečně najít i ve vaší kuchyni. Kromě oleje nebo sádla to mohou být i běžné potraviny. Pamatujte si, že když vás čeká operace a následně bude třeba eliminovat vzniklé jizvy, je dobré mít doma:

  • Med
  • Cibuli
  • Citron

Med je unikátní tím, že jeho složení dokáže velmi výrazně regenerovat tkáně, což je u ošetřování jizev jasné pozitivum. Cibule zase ve své šťávě obsahuje látku, která se nazývá allicin. Ta kromě toho, že eliminuje případnou tvorbu zánětů má velmi dobrý vliv na tvorbu kolagenu. Ten je nezbytnou látkou v lidské kůži, která ji dokáže vyhladit a dodat jí pružnost.

Jako poslední se ještě musíme podívat na citron. Ten obsahuje kyselinu alfahydroxylovou. Její schopností je nejenom odstranění odumřelých kožních buněk, ale dokáže také podpořit růst buněk nových, což se opět projeví na její kvalitě, ale i elasticitě.

Na slunce zapomeňte

Hlavně během léta to může být velký problém. Především u čerstvých jizev je slunce ohromným nepřítelem. Jak proto, že vlivem jeho působí na jizvu vysoké teploty, tak i proto, že může kůži výrazně poškodit svou silou – dojde ke spálení. Pokud má být boj proti jizvám účinný, je třeba jizvy primárně zakrývat kusem látky, skrz kterou se slunce nedostane. Pokud to není možné, na jizvu a její okolí pravidelně aplikujte větší množství opalovacího krému s co možná nejvyšším faktorem.

Pomoci může i lékař

Hlavně v oblasti estetické medicíny je dnes možností více než dost. Jde navíc o metody opravdu osvědčené, které skutečně zajistí, že vaše jizva téměř zcela zmizí. Nejvíce je doporučováno chirurgické odstranění, kdy je jizva odříznutá a následný řez je dokonale spojený. Dále může lékař přijít s návrhem řešení, kterým jsou kolagenové nebo tukové výplně, které se aplikují hlavně tam, kde je problém spojený s tím, že jizva není vystouplá, ale je hlubší.

Třetí možnost, kterou dnes nabídnou i různé kosmetické salony, je ošetření pomocí laseru. V tomto případě by měla být vaším cílem hlavně obezřetnost při výběru. Je dobré, aby byl používaný skutečně nejmodernější přístroj a aby byl zákrok prováděný zkušenou osobou. Buď zamiřte do opravdu prestižních kosmetických salonů, nebo raději zůstaňte na specializovaném oddělení lékařských klinik. Jedině tak bude ošetření bezbolestné, a efektivní.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ