4 věci, které berte v úvahu při výběru e-shopu

4 věci, které berte v úvahu při výběru e-shopu

Sdílejte
4 věci, které berte v úvahu při výběru e-shopu

Výběr správné platformy vašeho nového elektronického obchodu je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která učiníte na začátku vašeho on-line podnikání. Možnosti jsou nekonečné od e-shopů zdarma, pronájmy e-shopu či e-shop na míru, ale co je opravdu důležité? Níže je seznam 4 věcí, které byste při výběru nového e-shopu měli brát v potaz.

Bude růst s vaším podnikáním?

Samozřejmě, že si chcete vybrat e-shopovou platformu, která vás nyní bude, co nejvíce vyhovovat. Právě vybavenost funkcemi i např. přítomností EET v e-shopu je nezbytná součást vašeho rozhodování.

Ale, jak to vypadá při pohledu do budoucnosti? Pokud chcete podnikat v určitém časovém horizontu, nejen krátkodobě, je důležité vybrat si elektronický obchod, který bude růst s vaší firmou a bude připraven plnit výzvy, které vás čekají.

Všichni chceme větší návštěvnost s cílenou návštěvností, protože to následně vede k většímu prodeji. Ovšem to klade na váš e-shop další nároky a pokud jde např. o nějaký typ e-shopu zdarma, můžete se setkat s pomalejší odezvou, což je způsob, jak odradíte nové zákazníky, aby u vás nakoupili.

Proto je pro vaši společnost důležité vybrat si např. pronájem e-shopu, který je připraven na možné rozšíření o další funkce a zvládne i větší nápor zákazníků.

4 věci, které berte v úvahu při výběru e-shopu

Můžete si to dovolit?

Rozpočet hraje při každém obchodním rozhodování obrovskou roli a při výběru platformy elektronického obchodu tomu není jinak.

S tak rozmanitým výběrem různých e-shop řešení je to opravdu těžké. Máte k dispozici celou řadu skvělých funkcí, které byste chtěli používat, ale na druhou stranu nechcete, abyste je zaplatili a pak zjistili, že jsou zbytečné. Udělejte si tedy čas a zvažte, jaké funkce potřebujete a jaké jsou cenové nabídky.

Mezi zajímavou volbu jistě patří pronájem e-shopu, kdy platíte měsíční poplatky za vybranou verzi připraveného e-shopu. Tímto způsobem si můžete postupně otestovat všechny základní funkce e-shopu a pokud budete potřebovat tak můžete přejít na vyšší tarif.

Můžete si upravit design?

Skvělý e-shop s neomezenými funkcemi ale musí vypadat i dobře. Krásný design udělá skvělý první dojem a zároveň přenáší podprahovou zprávu o důvěryhodnosti a profesionalitě e-shopu. Je důležité, aby váš e-shop byl v souladu s vaší značkou a celkovým firemním stylem.

Samozřejmě vytvoření unikátního designu, pokud nemáte ve firmě grafika může být komplikované. V tomto případě vám nezbyde nic jiného než si nějakého zaplatit.  Nebo můžete využít tzv. předpřipravených šablon e-shopů, které většina e-shopů v pronájmu nabízí v základu.

Šablony jsou navrženy tak, aby odpovídaly funkčnostem elektronického obchodu a bylo je možné celkem snadno upravit do požadovaného designu. To vše bez náročné práce nebo najímání odborníků.

Proto, než půjdete s rozhodováním dál, vždy si prohlédněte šablony, které dané e-shopové řešení nabízí.

4 věci, které berte v úvahu při výběru e-shopu

Jak se bude používat e-shop koncovému zákazníkovi?

Je zřejmé, že toto je jeden z nejdůležitějších faktorů při rozhodování. Elektronické obchodování je v ČR velmi konkurenční a dnešní zákazníci očekávají bezproblémovou a jednoduchou obsluhu při nakupování přes váš e-shop.

Pokud váš e-shop vyžaduje složité kroky, než je možné dokončit nákup, je pravděpodobné, že zákazník půjde jinam. Podívejte se po elektronickém obchodu, který dokáže objednávku koncentrovat v rámci jedné stránky, takže zákazník nemusí už dopředu vytvářet zákaznický účet, než vůbec nakoupí.

Jedním z nejlepších řešení je profesionální e-shopové řešení Zoner inShop, který nabízí pronájem e-shopu včetně tvorby e-shopů na míru.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ