3 + 1 tip na prodej bytu v Praze bez realitky

3 + 1 tip na prodej bytu v Praze bez realitky

Sdílejte

Taky chcete prodat byt bez zbytečných provizí realitce? Poradíme, jak prodáte byt v Praze sami, a ještě na tom vyděláte.

1 tip: Důležitá je příprava

Se správnou přípravou navýšíte cenu své nemovitosti až o desítky procent a stanete se jedničkou v inzerci mezi byty na prodej Praha. Jak toho dosáhnout?

  1. Vyhodit: Zbavte se všech nepotřebných, poškozených a nefunkčních věcí. Zbytečně zabírají prostor a pamatujte: prostor je právě to, co prodáváte. Pokud jste váhali, tak teď je čas na radikální změnu. Odvezte i zbytečný nábytek, který místnost dělal stísněnější. Odstraňte také osobní věci jako fotografie, dětské hračky či suvenýry z cest.
  2. Drobné opravy: Přilepte okraje lina na podlaze, vyměňte těsnění u kapajícího kohoutku, opravte žaluzie. Vše, co by mohlo kupujícímu podvědomě naznačit, že je s vaším bytem na prodej v Praze něco v nepořádku.
  3. Čistý prostor: Byt se jako zázrakem prozáří, když vymalujete na bílo. A pak už zbývá jen důkladně uklidit.

První dojem prodává a tato příprava se vám bude hodit nejenom na fotky pro inzerci, ale taky na prohlídky. Další tipy, jak připravit nemovitost na prodej a navýšit cenu až o 20 %, najdete na webu zaměřeném na prodej bez realitky na https://ziphome.cz/.

3 + 1 tip na prodej bytu v Praze bez realitky

2. tip: Nastavení ceny

Už jste přemýšleli, za kolik byt prodáte? Častou chybou je, že prodávající nemovitost nacení na tolik, kolik potřebují, s tím, že se nějaký kupující určitě najde. Tato představa je ale mylná. Nabídek nemovitostí mezi Praha byty jsou tisíce a špatně nastavená cena umí pokazit celý prodej. Proto je správné nastavení ceny jedním z nejdůležitějších kroků prodeje. Jak stanovit tržní cenu?

Jedním ze způsobů je podívat se do inzerce na byty na prodej Praha a zjistit, za jakou cenu se podobné byty prodávají. Tato metoda je u samoprodejců sice hojně využívaná, ale bohužel není přesná. Podle statistik se totiž cena uvedená v inzerci od té, za kterou se nemovitost skutečně prodala, výrazně liší. Rozdíl mezi nabídkovou cenou v inzerci a tržní cenou může být až 20 %.

Poměrně přesným způsobem, jak zjistit skutečné tržní ceny v dané oblasti, jsou cenové mapy, služba je ale zpoplatněná. Kde zjistit tržní cenu zdarma? Na zipHOME.cz realitní seznamce vám zjistí tržní cenu z cenových map nemovitosti zdarma v rámci přípravy vašeho bytu na prodej v Praze. Navíc poradí, jak ji správně použít v inzerci, abyste zbytečně nepřišli o peníze nebo díky příliš vysoké ceně o zájemce.

3 + 1 tip na prodej bytu v Praze bez realitky

3. tip: Jak být v inzerci č. 1

Co v inzerci mezi všemi byty na prodej v Praze zaujme na první pohled? Ano, tušíte správně. Jsou to fotografie. Aby vaše nabídka vzbudila dostatečnou pozornost a byla žádanou, musíte zaujmout právě dobrými fotkami. Využijte všeho z přípravy nemovitosti a byt na prodej Praha správně vyfotografujte. Jak na to?

Byt máte světlý a naklizený. Výborně. Důležité je zachytit prostor tak, aby působil příjemně, čistě a vzdušně. Snažte se o to, aby byt působil prostorně. Dobré je například fotit na rohy místnosti a zachytit tak obě strany pokoje.

Pozor na základní chyby, jako je přílišné zachycení detailu (třeba hodiny, které k prodeji ani nepatří), rozostřené fotografie či vlastní stín. Přesvětlená okna kompenzujte vnitřním osvětlením. Podrobné návody najdete na www.ziphome.cz realitní seznamce.

+ 1 tip navíc: Realitní seznamka

Stále více poptávajících neztrácí svůj čas hledáním vhodné nemovitosti v inzerci. Jednoduše si zadají svou poptávku na zipHOME.cz realitní seznamce. Realitní seznamka napřímo seznamuje tyto poptávající s prodávajícími vhodných nemovitostí. Jak se k nim dostat?

Po vložení vaší nabídky na prodej bytu v Praze vám pomůže zipHOME asistent s celou přípravou nemovitosti na prodej bez realitky. Poradí s úpravou textu i fotek, a hlavně vám zajistí zjištění tržní ceny a inzerci na desítkách prestižních realitních serverů.

Vaši nabídku také rozešle všem, kteří podobný byt hledají. Pokud se jim bude líbit, spojí se s vámi napřímo – jako v seznamce.  Oslovíte tak mnohem víc zájemců než u pouhé inzerce a vaše šance na rychlý prodej se víc, než zdvojnásobí.

Jak zvládnout prohlídky a samotný prodej bytu Praha bez realitky? Všechny potřebné tipy a návody najdete na www.zipHOME.cz, k dispozici vám po celou dobu prodeje bude váš zipHOME asistent. Součástí služby jsou i smlouvy přímo od advokáta. Spolu s realitní seznamkou prodáte rychle, bezpečně a bez zbytečných provizí.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ